zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČIŽP nalezla v Chomutově desítky kilogramů nebezpečných odpadů

21.07.2008
Odpady
ČIŽP nalezla v Chomutově desítky kilogramů nebezpečných odpadů

Chomutov 16. července (ČTK) - Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v úterý při kontrole bývalých mrazíren v Chomutově nalezli desítky kilogramů nebezpečných odpadů. ČIŽP nyní sbírá podklady pro zahájení správního řízení, majiteli areálu hrozí za porušení zákona o odpadech pokuta. Řekla to ředitelka ústeckého krajského inspektorátu ČIŽP Jana Moravcová.

Chemikálie byly v uzavřených láhvích nebo plechovkách, nalezly se i nádoby s odpadem, který nebyl nebezpečný. "Množství odpadů nebylo nijak tragické, jak se zdálo podle původních zpráv. Na pokutu to ale je," řekla Moravcová. Podle ní nalezli inspektoři hlavně desinfekci Persteril. "Ve vysoké koncentraci může způsobit nějaký problém, pokud by s ním někdo neopatrně manipuloval," uvedla. Dále byly nalezeny hlavně barvy, ale i další chemikálie, jejichž složení se bude zkoumat. Na objednávku vlastníka objektu už odpady z areálu odvezly chomutovské technické služby, které je i odborně zlikvidují.

V továrně byly na zemi i vylité pohonné hmoty a oleje. "Pracovníci technických služeb tato místa také asanovali," uvedla Moravcová. Inspektorům ČIŽP se také nelíbilo zabezpečení objektu. Byl sice oplocený, ale dírami tam mohl kdokoliv vlézt.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí