zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kuchtová se pokusí sesadit Bursíka

25.07.2008
Obecné
Kuchtová se pokusí sesadit Bursíka
Mezi zelenými se schyluje k souboji o vedení strany.

První místopředsedkyně strany Dana Kuchtová včera oznámila, že bude kandidovat na funkci šéfky nejmenší vládní strany. V září se postaví současnému stranickému předsedovi Martinu Bursíkovi.

"Sílu jeho příznivců ve straně nepodceňuji, cítím ale podporu v krajích a své šance vidím jako slušné," řekla Kuchtová.

Kuchtová včera představila svůj program zelené demokratické politiky, se kterým chce kandidovat. Zelení by podle ní neměli dopustit, aby společnost ČEZ směřovala k dostavbě Temelína. Kriticky se vyjádřila k privatizaci zdravotnických zařízení a k americkému radaru.

"Považuji to za logické vyústění celé té situace, protože z významného podílu to byla ona, kdo nás dovedl do té situace, kdy je nezbytné řešit politicky, demokraticky situaci ve straně sjezdem," reagoval včera Bursík.

Mimořádný sjezd zelených svolal na 5. až 7. září.

"Strana zelených je středovou stranou, která přináší nová zelená témata, a je možným koaličním partnerem jak pro ODS, tak pro sociální demokracii a samozřejmě pro KDU-ČSL," řekla Kuchtová.

Dana Kuchtová před vstupem do politiky šéfovala sdružení Jihočeské matky, které bojovalo proti dostavbě Temelína. Mezi zelené vstoupila v roce 2003 a loni byla deset měsíců ministryní školství.

Včera ujistila, že pokud by se postavila do čela zelených, neplánovala by zbrklý odchod z koalice. Zelení jsou podle ní vázáni koaliční smlouvou a měli by ji dále plnit.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí