zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj odměnil nejlepší ´přírodní´ tábory

26.07.2008
Příroda
Kraj odměnil nejlepší ´přírodní´ tábory

Plzeňský kraj již od roku 2004 každoročně vyhlašuje soutěž „V přírodě s přírodou“ o nejlepší projekt letního tábora se zaměřením na enviromentální vzdělávání, výchovu a osvětu.
V letošním roce se do soutěže o nejlepší program letního tábora zaměřeného na pobyt v přírodě v souladu s přírodou a na enviromentálně šetrné chování jednotlivce a skupiny ve vazbě na udržitelný rozvoj přihlásilo 6 soutěžních projektů.
Konkrétně se jedná o:

Dům dětí a mládeže Radovánek Kaznějov Celotáborová ekologická soutěž – Cesta na Olymp
MOTÝL o.s. Příměstský tábor – S motýlem do přírody a za sportem
Občanské sdružení Ty a Já Konec vodníků v Čechách?
ZO ČSOP Spálené Poříčí Celotáborová hra – Dobrodružství s Neználkem
Dům dětí a mládeže Blovice, okres Plzeň jih Celotáborová hra - Irokézové
ČSOP ZO Rokycany Celotáborová hra – Výprava do světa malých oblud

Členové Rady Plzeňského kraje schválili na svém 70. květnovém jednání poskytnutí částky 60 000,- korun z rozpočtu Plzeňského kraje, která na základě doporučení hodnotící komise byla rozdělena následovně:
- za 1. - 2. místo po 15.000,- Kč pro Dům dětí a mládeže Blovice, okres Plzeň jih za soutěžní projekt „Celotáborová hra – Irokézové“ a pro ČSOP ZO Rokycany za soutěžní projekt „Celotáborová hra – Výprava do světa malých oblud“
- za 3. místo 12.000,- Kč pro Dům dětí a mládeže Radovánek Kaznějov za soutěžní projekt „Celotáborová ekologická soutěž – Cesta na Olymp“
- za 4. místo ve výši 8.000,- Kč pro ZO ČSOP Spálené Poříčí za soutěžní projekt „Celotáborová hra – Dobrodružství s Neználkem“
- za 5. - 6. místo po 5.000,- pro Občanské sdružení Ty a Já za soutěžní projekt „Konec vodníků v Čechách?“ a pro MOTÝL o.s. za soutěžní projekt „Příměstský tábor – S Motýlem do přírody a za sportem“.

Některé subjekty se do této soutěže zapojují již po několikáté, jiné např. Občanské sdružení Ty a já či Motýl poprvé.
Zpracovatelům projektu DDM Blovice se podařilo spojit tábor zaměřený na práci s koňmi s poutavým příběhem celotáborové hry a ČSOP ZO Rokycany předložila dobře vypracovaný projekt celotáborové hry do říše hmyzu. Projekt DDM Radovánek Kaznějov byl hodnocen jako dobře promyšlený a zpracovaný. ZO ČSOP Spálené Poříčí předložila projekt, který se týká celé oblasti životního prostředí. Plnění ekologických úkolů u všech výše jmenovaných projektů má vždy souvislost s příběhem provázející táborovou hru.
Soutěžní projekt Občanského sdružení Ty a Já byl dobře propracovaný a jedná se o tábor pro děti zdravotně postižené. Příměstského tábora Motýl o.s. se zúčastní jak děti zdravotně postižené, tak i ostatní děti. V soutěžních projektech občanských sdružení se zařazují prvky ekologické výchovy do aktivit těchto táborů.
Na základě proběhlých minulých ročníků soutěže vydal Krajský úřad Plzeňského kraje útlou knížečku „S přírodou v přírodě“ s náměty celotáborových her s přírodovědnou tématikou, která může být inspirací i pro další zájemce o zapojení se do této soutěže.

http://www.regionplzen.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí