zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Africké cesty Adolfa Schwarzenberga

02.08.2008
Příroda
Africké cesty Adolfa Schwarzenberga

Výstava dokumentuje lovecké expedice posledního příslušníka hlubocko - krumlovské větve Schwarzenbergů, Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky Hildy, do východní Afriky ve 30. letech 20. století. Výstava se koná v pobočce NZM Ohrada – Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství (U Bezdreva 17, 373 41 Hluboká nad Vltavou) od 1. 4. do 31. 10. 2008 (otevřeno denně, kromě pondělí, od 9 do 17 hod.)
  

   Výstava částečně rekonstruuje africkou expozici na ohradském zámku, kterou vybudovali Schwarzenbergové v roce 1937 a která byla odstraněna počátkem 60. let 20. století. Po více než 45 letech se tak na zámek Ohrada vrací lovecké trofeje lvů, levhartů, buvolů či antilop a dále bohatý etnografický materiál, který manželé Schwarzenbergovi nashromáždili během svých afrických expedic (dřevěné plastiky, nádoby, textilie, zbraně, šperky apod.). Exponáty jsou doplněny o autentické fotografie zachycující schwarzenbergská safari a dále snímky dokumentující život domorodců pořízené organizátorem výprav, cestovatelem a přírodovědcem Bedřichem Machulkou.
  

   Výstavu připravilo NZM Ohrada ve spolupráci se specializovanými pracovišti Národního muzea - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Přírodovědeckým muzeem a dále s Národním památkovým ústavem - územním odborným pracovištěm v Českých Budějovicích.

Kontakt:  Mgr. Lubomír Maršík,  Národní zemědělské muzeum Praha - public relations/marketing (Kostelní 44, 170 00 Praha 7 – Letná), tel: 233 376 012, fax: 233 372 561, e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz .

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí