zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

INEKON pomáhá s ekologií v zemích Latinské Ameriky

06.08.2008
Energie
Les
INEKON pomáhá s ekologií v zemích Latinské Ameriky

INEKON POWER se aktivně účastní pomoci České republiky rozvojovým zemím. Společně s lesnicko-dřevařskou společností CE WOOD založil obecně prospěšnou společnost SUSFOREN. Jejím cílem bude ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou zejména realizace ekologických projektů v zemích Latinské Ameriky. Zpočátku bude činnost společnosti hrazena především z příspěvků zakládajících členů. Později rovněž z fondů navázaných na ekologické projekty OSN, programů Evropské unie a z dalších zdrojů.

„Prostřednictvím SUSFOREN budeme pomáhat zemím Latinské Ameriky s řešením masivního odlesňování a zajištěním nedostatečných energetických zdrojů i surovin.  Chceme ale také například přispět k ekologické likvidaci pevných skládek městských odpadů,“ konstatoval Ing. Ladislav Tyl, generální ředitel INEKON POWER, která je členem české skupiny INEKON. „INEKON POWER bude zajišťovat prodej veškerých služeb obou partnerů a stane se výhradním dodavatelem technologií pro lesnicko-dřevařsko-energetické projekty společnosti,“ dodal L. Tyl.

Masivní odlesňování patří společně se skládkami pevného městského odpadu o rozlohách
i více než tisíc hektarů k největším ekologickým katastrofám Latinské Ameriky. Zhruba
70 procent půdy Amazonie je využíváno jako pastviny a velkou část zbylé plochy pokrývají krmné plodiny. Latinská Amerika, jak uvádí zpráva Organizace pro výživu a zemědělství OSN (FAO) vydaná před dvěma lety, přichází ročně asi o 4,3 milionu hektarů lesů. Těsně ji pak následuje Afrika s ročním tempem odlesňování na ploše čtyř milionů hektarů. Právě ta by se měla stát v budoucnosti dalším cílem nové společnosti SUSFOREN.

Podle zprávy FAO je chov hospodářských zvířat a s ním související odlesňování jedním z největších environmentálních problémů na světě. Přičítá se mu 18 procent emisí
z celkového množství skleníkových plynů (měřeno v ekvivalentu CO2) − to je více, než způsobuje doprava.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí