zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidem schází kontejnery na tříděný odpad

15.08.2008
Odpady
Lidem schází kontejnery na tříděný odpad

Příbramsko/ Některé obce na Příbramsku ještě nejsou zcela vybavené všemi druhy kontejnerů na třídění odpadu

Jednou z takových obcí je i Kamenná na Příbramsku, kde se nevzhledně povalují igelitové pytle mezi stromy na návsi.
„Ráda bych třídila pravidelně, ale u nás je možné roztřídit pouze sklo, pet lahve necháváme v modrých pytlích u košů a papír musíme vozit až do Milína. Určitě bych brala další kontejnery,“ postěžovala si na nepořádek Veronika Šebková z Kamenné.
Oslovili jsme starostu Milína Pavla Nekla a zeptali se ho na způsob třídění odpadu v Kamenné a blízkém okolí. „Nejlepší bude, když lidé přijdou se svými problémy sem na Obecní úřad v Milíně a společně to vyřešíme.“
V Zadním Poříčí u Březnice na Příbramsku zase chybí kontejner na třídění papíru.
„Krabice a papír odvážíme na Základní školu v Březnici po telefonické domluvě, ale raději bych měla kontejner tady na vesnici, “ sdělila Deníku Štěpánka Křížová.
„Odpad třídím pravidelně, ale chybí mi popelnice na sběr textilu,“ řekla Radka Andrejková z Rožmitálu pod Třemšínem.
Vyrazili jsme do příbramských ulic a oslovili jsme dvacet lidí. Osmnáct z nich třídí odpad pravidelně. Nejlépe jsou na tom školáci.
„Třídím odpad, protože mám ráda přírodu a jenom správně roztříděný odpad se může dále zpracovávat, učíme se o tom ve škole,“ řekla školačka z Vranovic.
Naopak důchodce z Brodské ulice v Příbrami tvrdí, že odpad netřídí, protože jsou popelnice moc daleko. Tomu se ale brání Ladislav Michvocík, ředitel Technických služeb v Příbrami. „Na všech třech Křižácích jsou popelnice na tříděný odpad vzdáleny od domu nejvýš 50 metrů.“
 
TÁŇA FROLOVÁ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí