zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášen 7. ročník soutěže Česká biopotravina roku

19.08.2008
Zemědělství
Vyhlášen 7. ročník soutěže Česká biopotravina roku

Potravinářská komora a Pro-bio svaz ekologických zemědělců společně vyhlásily již 7. ročník soutěže Česká biopotravina roku. Jejím cílem je podpořit kvalitu v celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin a zviditelnit české biopotraviny.

"Biopotraviny jsou mezi Čechy stále populárnější a jejich spotřeba raketově roste. Zvyšuje se také počet českých výrobců, přesto podíl biopotravin z dovozu roste. Soutěž chce napomoci zvýšit povědomí o kvalitách a výhodách biopotravin a spotřebitelům představit ty nejlepší biopotraviny českého původu," zdůrazňuje Miroslav Toman, prezident Potravinářské komory České republiky.

Soutěž je šancí pro výrobce biopotravin vyzdvihnout hodnoty a důležitost biopotravin v rozvoji českého potravinářského oboru. Možnosti přihlásit nový biovýrobek do soutěže využilo vloni více než 30 českých potravinářských firem a o titul Česká biopotravina roku soutěžilo téměř 75 biopotravin.

"Účast v soutěži nabízí výrobcům jedinečnou marketingovou příležitost, jak své výrobky zviditelnit na trhu," říká Tom Václavík, organizátor soutěže. I v letošním roce budou kromě hlavní ceny vyhlášeni vítězové dalších kategorií, konkrétně pečivo, mléko a mléčné výrobky, maso a výrobky z masa, nápoje, ovoce a zelenina a pochutiny.

Porota hodnotí přihlášené výrobky podle kritérií odrážejících nejen chuť, způsob zpracování a výroby a použité suroviny, ale také celkový koncept výrobku, od výhod pro zákazníky, obal přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Hodnotící kritéria soutěže také slouží k informování, inspiraci a jako měřítko pro začínající i stávající výrobce biopotravin.

Uzávěrka soutěže je 31. prosince 2008, do té doby musí výrobci své letošní novinky nominovat prostřednictvím formuláře, dostupného na www.biopotravinaroku.cz.

Odborná porota se sejde v průběhu letošního roku pro posouzení nominací do kategorie ovoce a zelenina, následně v únoru roku 2009 pro posouzení trvanlivých biopotravin.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 25. března 2009 na společenském biovečeru konference Bio Summit 2009 v hotelu Interkontinental Praha.

ZDROJ: REGAL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí