zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poptávka technologií

19.08.2008
Obecné
Poptávka technologií

Tepelná čerpadla

Ref: 08 ES 24D4 0IBM

Španělská důlní firma těžící uhlí má několik dolů, ze kterých odčerpává ročně 30 miliónů kubíků vody každý rok. Firma by ráda využila vyčerpávanou vodu pro vytápění a chlazení nových budov a průmyslových objektů v okolí svých šachet. Zájmem firmy je najít vhodné partnery z oblasti průmyslu nebo výzkumných center, kteří se podílejí na podobných projektech. Firma rovněž hledá různé velikosti tepelných čerpadel od 150 kW do 1000 kW a návrháře tepelných čerpadel.


Požadavek na biologicky odbouratelný materiál

Ref: 08 IT 56Z4 0IAA

Firma ze severu Itálie, vyrábějící zařízení a technologie pro zemědělství, hledá vhodný materiál, který by byl biologicky odbouratelný a přitom měl podobné mechanické vlastnosti jako PVC. Firma hledá jak firmy z oblasti průmyslu, tak i výzkumná centra nebo univerzity pro nákup licence, popřípadě zakoupení materiálu anebo celé technologie.

 

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí