zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveme Vás do ekocentra Toulcův dvůr na jubilejní Biojarmark ekofarem s Dožínkami

31.08.2008
Zemědělství
Zveme Vás do ekocentra Toulcův dvůr na jubilejní Biojarmark ekofarem s Dožínkami
Letos již 15. Biojarmark bude zahájen v pátek 19. září 2008 ve 14 hodin.

I tentokrát se akce zúčastní více než tři desítky ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR. Chybět opět nebudou přední zelináři,  producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biovíno, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Paletu nabídky  doplní opět přírodě přátelská kosmetika, oblečení z biobavlny. Obecně se na prodejních pultech očekává dosud nejširší paleta zboží. Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a zpracování nabízených produktů. Akci bude v pátek doprovázet zábavný program „Múzy kolem ekofarem“, který si klade za cíl zviditelnit  fakt, že biorolníci žijí nejen kompostem,  dojením mléka či balením bylinek, ale jsou mezi nimi i dosti kreativní lidé. Dokázat, že je to pravda přijede např. zpěvák a hudebník Patrik Fox se skupinou Radical z ekofarmy v Babinách u Ústí nad Labem, Pavel Březík ze Zlína, sóloviolista zlínské filharmonie a též syn  někdejšího držitele Bartákova hrnce pro ekofarmu roku, nebo zpěvačka Jana Matoušková  z firmy Pro-Bio. Biojarmark doplní též fotovýstava  šéfa přední  tuzemské firmy z oboru.

 

V sobotu 20. září od 10 do 18 hodin jsou na programu Dožínkové slavnosti, které vyvrcholí v 15 hodin, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při níž si lze i skočit v kole. Dvůr se na celý den kromě bioprodejců zaplní také řemeslníky a dalšími tradičními prodejci. Dítka i rodiče si budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si například vyzkouší přípravu chlebových placek - od vymlácení obilí až po pečení v peci. Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy, historické prostory dvora - renesanční špýchar a gotický sklep.

 

Jako doprovodná aktivita bude letos Biojarmarku předcházet seminář nazvaný Pražské INFOdny. Tyto mají za cíl ukázat na tuzemských i zahraničních příkladech nemalý význam komunálních podpor solární energetiky a dalších obnovitelných zdrojů energie jako jazýčku na vahách při rozhodování občana – investora pořídit si čistý energetický zdroj. Pokud Vám tento termín nevyhovuje, nevěšte hlavu, obdobný seminář bude o pár dní později možno navštívit taktéž v Litoměřicích a v budoucnu i v dalších městech (více informací včetně možnosti zdarma se na seminář přihlásit naleznete na www.solarniliga.cz).


O aktuálním programu Biojarmarku a Dožínek  se dozvíte více na www.toulcuvdvur.cz a www.biopotraviny.info

 

autor článku: Karel Merhaut
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí