zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

10.09.2008
Obecné
Krátce - různé

Plzeňská Škoda Power dodá Plzeňské teplárenské novou turbínu budovaného bloku na spalování biomasy za 160 milionů korun. Jde o turbosoustrojí 11,5 MW pro nový energetický blok, který postaví ČKD Praha DIZ, uvedl František Hrabec ze Škody Power. "Turbína je z našeho pohledu zcela výjimečná. Bude to první konstruovaná na velmi vysoké otáčky - 8000 za minutu," dodal.

Ekotesty letiště - Vedle biomonitoringu prostřednictvím včel, byl na drážďanském letišti zahájen druhý ekologický projekt: výsadba bílého zelí. Díky této rostlině je možné zjistit škodlivé látky ve vzduchu a půdě.

Společnost Accenture představila komplexní sadu nástrojů Accenture Green Technology Suite, jež mají organizacím pomáhat při hodnocení ekologického dopadu provozu jejich informačních technologií a poskytnout jim následně užitečná doporučení ke snižování ekologického zatížení.

Výsledky ekologických měření zmiňují Žďas jako jednoho z největších znečišťovatelů ovzduší v kraji Vysočina. Aby bylo množství vypouštěných zplodin co nejmenší, zahájili v polovině července ve Žďasu rekonstrukci odsávání elektrických obloukových pecí na ocelárně provozu metalurgie. Rekonstruované zařízení nyní funguje ve zkušebním provozu. „Jedná se o výrazný ekologický počin, díky němuž se především významně sníží úniky zplodin do ovzduší. Zároveň také samozřejmě dojde ke zlepšení pracovního prostředí v ocelárně,“ vypočítal výhody rekonstrukce Jaromír Ošťádal, výrobní ředitel Žďasu.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí