zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

11.09.2008
Obecné
Nabídka technologií

Solární kolektor s tepelným čerpadlem

Ref.: 08 DE 1380 0IAX

Německý vynálezce navrhl vysoce účinný solární kolektor s tekutinou proudící podél zadní části krycího panelu. Teplo generované absorpčním panelem je shromažďováno v protiproudém toku pomocí páry proudící přes průhlednou tepelnou izolaci. Pára a tekutina jsou unášeny vstřikovacím čerpadlem. Vynálezce hledá vhodné partnery pro další výzkum a zájemce se zájmem o licenci.

Technologie rychlé detekce plynů

Ref.: 08 GB 41n8 0INK

Britská firma nabízí nový přenosný analyzér plynů, schopný rychle detekovat vzdušné plyny v řádů ppb (parts per bilion). S použitím mikroprocesorové technologie systém analyzuje směsí plynů a může být naprogramován k rozpoznání změn oproti běžným (nastaveným) podmínkám. Hlavní výhodou je čas detekce pod 1 sekundu na úrovni ppb a snadná integrace systému. Firma hledá velké průmyslové partnery z oblasti obranného, zpracovatelského a přístrojového průmyslu se zájmem o spolupráci.

Zhodnocení chemikálií z biorefinace odpadové biomasy

Ref.: 08 IT 56Z4 0IAC

Paliva a chemikálie založená na ropě jsou neobnovitelné zdroje, emitují skleníkové plyny, jsou dražší a dražší a jejich dostupnost je omezená. Alternativní trvale udržitelný zdroj chemikálií a paliv je dostupný z obnovitelné lignocelulózní biomasy, která neohrožuje výrobu potravin. Italská výzkumná instituce vyvíjí účinný systém přepracování biomasy založené na tomto principu a hledá partnery se zájmem o spolupráci a aplikaci tohoto procesu. Technologie je ve stádiu laboratorního testování.

Stavební materiál z betonu s plastovými příměsemi

Ref.: 07 LV LVTC 0IXJ

Litevská společnost vyvinula technologii pro výrobu betonových stavebních materiálů z polymerního odpadu a inertního plniva. Ve směsi betonu je použit rozpuštěný polymer jako spojovací materiál namísto cementu. Společnost hledá partnery pro implementaci technologie a výzkumné instituce pro další rozvoj a adaptaci technologie a společnostem zpracovávajícím odpad nabízí spolupráci při implementaci technologie.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí