zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve středu Evropský týden mobility nabídne příležitost k zábavě i poučení

17.09.2008
Obecné
Ve středu Evropský týden mobility nabídne příležitost k zábavě i poučení

V Bolaticích, Hořicích, Lipníku nad Bečvou  a dalších městech děti absolvují kurs dopravní výchovy v teorii i v praxi – na dopravním hřišti. V Českých Budějovicích vyhlásí výtvarnou soutěž k tématu „čistý vzduch všem“ a ve Štětí proběhne dopravně bezpečnostní akce „Jablko nebo citrón – děti spolu s Městskou policií budou hodnotit , jak řidiči aut dodržují předpisy.

V Chrudimi vyvrcholí zítra kampaň „Na kolo jen s přilbou“ – oceněny budou děti, které přilbu používají a jdou ostatním příkladem. V Jihlavě zase bude středa dnem zdraví, protože  nejlepší obranou proti civilizačním nemocem a u dětí také proti obezitě je pohyb, ať už pěší chůze, čí jízda na kole a další aktivní sporty.

V Pelhřimově návštěvníky zaujme Scott MTB kritérium. Představí se celá česká elita, nejlepší bikeři, silniční cyklisté i cyklokrosaři, všichni účastníci mistrovství světa, Evropy, olympiády nebo světových pohárů. Závodu budou předcházet závody dětí, na náměstí přijedou historické bicykly a občané města rekordů se pokusí o nový rekord v počtu lidí na jednom běžném horském kole.

V Praze bude zítra slavnostně otevřena cyklistická stezka Malá Chuchle – Lahovice, která má umožnit bezpečné alternativní dojíždění do zaměstnání a do školy. Pražské matky projdou některé ulice v centru města a označí auta parkující v rozporu s předpisy „Jak se v Praze parkuje“. V Ústí nad Labem vyzvou organizátoři občany: „Přijďte s námi překonat rekord ve sběru baterií!“ Každý, kdo v určeném termínu přinese na Lidické náměstí staré baterie ze spotřební elektroniky, bude zařazen do slosování o zajímavé a hodnotné ceny.

 

Evropský týden mobility je celoevropská osvětová kampaň. Na webových stránkách MŽP najdete programy jednotlivých měst podle krajů, podle dnů i podle abecedy. Pro bližší informaci z měst se můžete obrátit přímo na místní koordinátory kampaně.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí