zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Živnostníkem roku 2008 na Vysočině je farmář

22.09.2008
Zemědělství
Živnostníkem roku 2008 na Vysočině je farmář
Živnostníkem roku v kraji Vysočina se včera stal soukromý farmář. František Němec, který farmaří se svou rodinou v Netíně na Jihlavsku, je příkladem úspěšného podnikatele v zemědělství. Ve své minimlékárně vyrábí jogurty, tvarohy i sýry, kromě toho nabízí také služby jako lisování sena či prohrnování silnic v zimě.

Vítěze krajského kola soutěže Makro Živnostník roku, kterou už třetím rokem vyhlašují Hospodářské noviny, znají na Vysočině kromě milovníků mléčných výrobků i děti. František Němec totiž na své farmě pořádá i velké množství akcí pro základní školy.

Při té poslední například třídy vyráběly plakát propagující pití mléka. Cenou pro vítěze byl pobyt na Němcově farmě.

"Originalita a nápaditost hodnocených živnostníků na Vysočině je naprosto ohromující. První čtveřice byla tak dobrá, že každý z nich mohl být vítězem. Rozhodnutí poroty proto bylo obzvlášť těžké," svěřil se předseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ivo Běhan.

Na druhém místě soutěže skončil další originální podnikatel - výrobce čokoládových bonbonů František Hlava.

Svého vítěze má i soutěž Vodafone Firma roku. Její porotu nejvíce zaujala společnost Stormware, která vyvíjí ekonomické a informační systémy. Do jejího portfolia patří například známý účetní systém Pohoda.

Letos poprvé byla zavedena nová kategorie soutěže Byznys Rebel. V ní zvítězil Dušan Tripal s ekologicky úspornou výrobou proložek a fixačních střiží.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí