zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po uši v Bruselu

22.09.2008
Obecné
Po uši v Bruselu

Mick Jagger se minulý týden stal neplaceným poradcem Evropské unie. Komisařce pro hospodářskou soutěž, razantní holandské podnikatelce Neelie Kroesové, bude rockový důchodce radit s tím, jak odstraňovat překážky v prodávání a nakupování přes internet.

Od Kroesové, jíž se předpovídá velká evropská kariéra, je to velmi chytrý tah. Bez Sira Micka by se její oznámení, že se chystá prozkoumat fungování světa virtuálních obchodů, utopilo v přílivu dalších oznámení, které o svých bohulibých snahách unijní mašina chrlí každý den.

Stejně jako národní politici i bruselští úředníci používají s oblibou celebrity jako vějičku, aby nalákali na své akce uspokojivý počet diktafonů a fotoaparátů. Nedávno jsem na chodbách Evropské komise viděla bloudit Thoma Yorka, zpěváka skupiny Radiohead. Evropské unii pomáhá šířit zprávu o boji proti globálnímu oteplování. Řecký komisař pro životní prostředí Stavros Dimas se zase chlubí tím, že zpřísnění podmínek pro dovoz tuleních kůží probíral s legendární Brigitte Bardotovou.

Mistrem v povalování se v hvězdném poprašku je ale Evropský parlament. Třeba když letos uděloval cenu nejlepším projektům využívajícím obnovitelné zdroje energie Energy Globe Awards, nebyl si člověk jistý tím, jestli se náhodou do Bruselu nepřestěhovalo udílení Oscarů. Ostatně, podívejte se na YouTube sami třeba na rozhovor s kanadskou zpěvačkou Alanis Morissette o recyklaci odpadků.

AUTOR: Lucie Tvarůžková

Autorka je zpravodajkou Hospodářských novin v Bruselu

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí