zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koridoru odpadky nevadí

02.10.2008
Odpady
Koridoru odpadky nevadí

Bystřice/ Trasování přeložky tratě mezi Bystřicí a Tomicemi je ukončené. Koleje skládka neohrozí

Připravovaný dvoukolejný železniční koridor mezi Benešovem a Voticemi povede z Bystřice do Tomic oproti původnímu záměru v upravené trase. Koleje nebudou bránit rozšíření skládky Plchovky, pouze omezí její obslužný prostor.
„Na základě požadavku ministerstva dopravy byla v uplynulém čase zpracovaná dokumentace projektu na novou přeložku trati v dotčené oblasti, takzvané zpřesnění technických možností,“ uvedl Miloš Krameš, hlavní inženýr projektu modernizace ze společnosti Sudop.
„Výhledově dojde k dotčení obslužného prostoru skládky drážním tělesem, které však nebude zasahovat do vlastního prostoru skládky. Tudíž nedojde ke změně objemu ukládaných odpadů a podobně. Naopak realizace skládky v rozšířené podobě, jak je definovaná v dokumentaci, neovlivní rozvoj železnice,“ podotkl projektant.
„Je možné konstatovat, že obě připravované stavby, rozšíření skládky i modernizace tratě, mohou být realizované v uvedené lokalitě bez ohrožení rozhodujících technických parametrů,“ doplnil Miloš Krameš.
Na modernizaci a zdvoukolejnění tratě mezi Benešovem a Voticemi existuje od října 2005 platné územní rozhodnutí. O stavební povolení požádají stavbaři v nejbližší době.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí