zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropští poslanci pro klimaticko-energetický balíček

08.10.2008
Ovzduší
Energie
Evropští poslanci pro klimaticko-energetický balíček

Členové Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu (EP) dnes jednoznačně podpořili přijetí klimaticko-energetického balíčku, což je zásadní soubor nové evropské legislativy, která podpoří snižování emisí skleníkových plynů, rozvoj obnovitelných zdrojů energie a zvýšení energetických úspor a zefektivní evropský systém obchodování s emisními povolenkami. „Jednoznačná podpora evropských poslanců je pro balíček dobrou zprávou. O to důležitější, že se jedná o podporu Výboru pro životní prostředí, jehož stanovisko bude pro plénum EP zásadní,“ přivítal dnešní rozhodnutí ministr životního prostředí Martin Bursík.

„Není to samozřejmě definitivní tečka, jednání pokračují mezi členskými zeměmi, balíček samozřejmě musí projednat i EP jako celek. Je to ale velice důležitý krok k tomu, aby byl celý balíček brzy schválen,“ hodnotí výsledek jednání Výboru pro životní prostředí EP I. náměstek ministra životního prostředí Jan Dusík, který se jednání přímo zúčastnil. „Poslanci EP dali dnešním hlasováním ve výboru najevo, že stojí o rychlou dohodu. Nyní je na Radě EU, aby se snažila najít konsenzus s EP. Úspěch jednání o klimaticko-energetickém balíčku ovlivní i úspěšnost jednání Evropské unie na prosincovém globálním klimatickém summitu v Poznani,“ říká Dusík.

Ministr životního prostředí Martin Bursík by se měl ještě v říjnu setkat s předsedou Výboru pro životní prostředí EP Miroslavem Ouzkým, aby projednali další postup schvalování balíčku.

 

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí