zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci zadrželi kamiony s odpadem z Rakouska

13.10.2008
Odpady
Celníci zadrželi kamiony s odpadem z Rakouska
Českobudějovičtí celníci zadrželi před několika dny dva kamiony naložené odpadem. Řidiče tahačů s rakouskými značkami, kteří převáželi komunální odpad skrytý pod vrstvou drcených pneumatik, zastavili při běžné kontrole v Českých Budějovicích u sportovní haly. Auta celníci zajistili a odvezli do skladu. Ministerstvo životního prostředí nyní jedná s rakouskými úřady o vrácení nákladu, řekl včera Jaroslav Vlášek z českobudějovického Celního ředitelství.

Obě auta mířila podle dokumentace do Vodňan, řidiči ale tvrdili, že náklad měli vyložit v Mydlovarech na odkališti. "Řidiči obviněni nebyli. Příjemce, který byl uveden na fakturách, řekl, že si to neobjednal, že má řádný kontrakt na drcenou gumu. Cestou ministerstva životního prostředí bude teď probíhat jednání o potrestání zahraničního subjektu, který sem ten odpad poslal," řekl Vlášek.

Případ šetří Česká inspekce životního prostředí. Podle ní šlo o nedovolenou přepravu, která nebyla nahlášena a neměla potřebná povolení. "Na vrcholu nákladu byla 20 až 30 centimetrů vysoká vrstva nastříhaných pneumatik. Teprve pod tím byl odpad, drť molitanu, drť plastu, další drcený komunální odpad, kousky hadic z automobilů a další," řekla mluvčí inspekce Ivana Awwadová.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí