zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stavby šetrné k životnímu prostředí

21.10.2008
Obecné
Ekologické stavění, bydlení
Stavby šetrné k životnímu prostředí
Stavby spojené s udržitelnou výstavbou se staly motivací mezinárodní soutěže Holcim Awards, která už zná vítěze evropského kola.

Holcim Awards je soutěží pro trvale udržitelné řešení technologických, enviromentálních, sociálně ekonomických a kulturních problémů, které ovlivňují současné stavebnictví. Bylo možné sem přihlásit stavební projekty v pokročilém stádiu realizace (hlavní kategorie), jakož i vize na koncepční úrovni (kategorie Next Generation), které splňují kritéria udržitelné výstavby.

Zlatou cenu a 100 tisíc dolarů si odnesl architekt Peter Janesch za projekt nové vládní čtvrti v Budapešti. Stříbrnou cenu a 50 tisíc dolarů získala Belina Tato za projekt výstavby nového urbanistického komplexu na bývalé skládce v Mariboru. Dále porota vyznamenala třetí cenou - bronzovou medailí a 25 tisíci dolary - projekt horské chaty Monte Rosa ze Švýcarska. O oceněných stavbách budeme podrobněji informovat v některém z příštích čísel Stavitele.

Organizátorem soutěže je společnost Holcim, největší světový výrobce cementu, jehož podnikatelská koncepce se ubírá třemi směry: více ekologie, alternativní paliva a úspora energií. S tím souvisí i vývoj nových produktů, například využívání strusky, popílku a přírodního popílku.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí