zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

22.10.2008
Obecné
Krátce - různé

Svérázným způsobem se rozhodl podpořit ekologii hudební kanál MTV. V nové kampani podporuje omezení splachování toalet propagací veřejného močení. Ve spotu, jejž vytvořila londýnská Ogilvy, močí lidé na nejrůznějších místech - od ulice po hřbitov.

Čistírna odpadních vod v Aši nyní plní svou funkci pro samotné město i přilehlé lokality. Svou kapacitou přispěje ke zlepšení životního prostředí v regionu. Její efektivitu potvrzuje údaj, že v jediném dni vyčistí 11 319 m3 vody a svou kapacitou vystačí pro 25 tisíc ekvivalentních obyvatel

Česká republika uvažuje o samostatné aukci emisních povolenek, které nevyužila v rámci Kjótského protokolu, tedy mezinárodní dohody o snížení emisí. V Bruselu to řekl náměstek ministra životního prostředí Jan Dusík. Podle důvěryhodných zdrojů má o nákup povolenek údajně zájem i český energetický gigant ČEZ.

Národní park České Švýcarsko navštívil José B. Ruiz, jeden z nejoceňovanějších španělských fotografů, aby zachytil krásy zdejší přírody. České Švýcarsko bylo totiž organizátory mezinárodního projektu Wild Wonders of Europe (Divy evropské divočiny) vybráno, aby reprezentovalo českou přírodu. Projekt Wild Wonders of Europe má na fotografiích zachytit přírodu všech států na evropském kontinentu.

 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí