zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na český trh míří počítače z bambusu

24.10.2008
Obecné
Na český trh míří počítače z bambusu
Tchajwanská počítačová firma Asus začala na českém trhu nabízet notebooky vyrobené z bambusu. Po počítačích s krytem potaženým kůží jde o další řadu Asusu z přírodních materiálů. Firma chce notebooky Bamboo deklarovat své zaměření na ekologii.

Na nevšední design vsadili v minulosti i další výrobci počítačů. Například Sony loni představila notebook Vaio v klavírním laku, Acer prodával přenosný počítač v barvách Ferrari i se stylovou myší a Toshiba představila "měděný" notebook. Výrobce čipů Intel již v roce 2004 uvedl limitovanou edici notebooků s metalickým lakem nebo vrstvou křišťálu Swarovski. Důrazem na vzhled svých výrobků je znám i americký Apple.

Bambus je podle zástupců Asusu materiál, který dosahuje pevnosti srovnatelné s mnoha slitinami. Odolnost notebooků byla podle nich ověřena pří výstupu na Mount Everest. Tenké notebooky Asus Bamboo bude firma nabízet s obrazovkou o velikosti 11 a 12 palců a hmotnosti od 1,25 do 1,57 kilogramu.

Oba modely jsou osazeny procesory Intel Core2 Duo a operační pamětí DDRII. Uživatelé mohou volit mezi různými odstíny nebo laserem vytvořeným vzorováním.

Asus začal v druhé polovině letošního roku v přenosných počítačích využívat technologii Super Hybrid Engine, která přizpůsobuje výkon počítače aktuálním potřebám uživatele, a zvyšuje tak výdrž baterií až o 70 procent nebo může dodat až o čtvrtinu vyšší výkon.

Na optimalizaci výkonu a energetické účinnosti se podílí zejména inteligentní monitorování příkonu jednotlivých součástí notebooku a automatické úpravy napájení v reálném čase.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí