zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karvinský magistrát bojuje s dlužníky za odpad

24.10.2008
Odpady
Karvinský magistrát bojuje s dlužníky za odpad
Magistrát Karviné opět obešle dlužníky za odpad s výzvou k zaplacení. Na začátku letošního roku jsme téměř osmi tisícům dlužníků museli připsat  více než 2,3 mil. na dluhu za svoz odpadu, nezaplatili ani po výzvě, dluhy vloni doplatilo více než 6 tisíc lidí  - celkem 3,2 mil.Kč.

Poplatek za komunální odpad v Karviné je ročně 500 korun, splatný je jako obvykle i v jiných městech do 31. března (pozn. to platí, není-li to částka vyšší než 1000 korun za domácnost apod., domkáři s vyšší taxou mohou platit ve dvou splátkách). Dlužníkům, kteří nezaplatí ani do 15. prosince běžícího roku, hrozí až trojnásobek částky – tedy  1 500,- Kč. Karvinský magistrát bude letos v listopadu opět vyzývat dlužníky k úhradě částky adresně. Vyplácí se to a přece jen obvykle asi polovina dlužníků reaguje.

Loni se touto cestou vyhnulo sankci celkem 6 180 lidí, kteří doplatili do konce roku 2007 celkem více než 3 milióny korun ( přesně 3 211 499 ,- Kč). Ne každý dlužník ovšem využije šance doplatit své dluhy bez sankce – 7 860 karvinským  dlužníkům navýšil jejich dluhy magistrát po Novém roce o více než dva milióny (opět to bylo přesně 2 304 162,- Kč).  Dlužníků za odpad tedy míváme tak kolem 14 000 (město má, jak víte 62 000 obyvatel, a za odpad nemusejí platit například děti, které se narodily v běžícím roce, další výjimky stanoví vyhláška).

Kdo nezaplatí do půlky prosince, může se dočkat nejen navýšení částky, ale taky  překvapení  v podobě návštěvy soudního exekutora, bude vymáhat navíc i svou zákonnou odměnu, ta je minimálně 7 735,- Kč.

(zdroj: Město Karviná)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí