zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Protihlukové zdi nově budovaného obchvatu budou chránit obyvatele Holic

24.10.2008
Hluk
Protihlukové zdi nově budovaného obchvatu budou chránit obyvatele Holic
Řada protihlukových zdí vyrůstá v místech, kde se nový obchvat na silnici I/35 přiblížil obytné zóně. Řidiči si část nové silnice vyzkouší už v letošním roce.

Obchvat silnice I/35 začíná ve směru od Hradce Králové před Holicemi a v současné době již vidí řidiči právě dokončovanou část, která vede až k úrovňovému křížení se silnicí I/36 spojující Holice s Pardubicemi. Křížení silnic je vyřešeno jako kruhová křižovatka s osvětlením  a ve směru na Pardubice má samostatný směr na odbočení. Právě tato křižovatka je již ve směru na Pardubice užívaná a silničáři počítají, že právě k této křižovatce by mohl být obchvat v blízké době průjezdný a tranzitní doprava by již nemusela projíždět centrem města.

Holice - pohled z obchvatu směrem k HK  Holice - obchvat křižovatka s I/36

Původní termín dokončení stavby zahájené v roce 2006 byl v listopadu letošního roku a zřejmě se ho nepodaří dodržet důvodů problémů s výkupem pozemků. I když jsou všechna jednání již dokončená, nepodaří se stihnout všechny stavební práce a termín dokončení celého 4,22 km dlouhého obchvatu bude posunut do roku 2009. V rámci stavby obchvatu jsou postaveny 4 nové mostní objekty a silnice lemují protihlukové zdi v délce 1045 metrů. Investorem stavby je ŘSD   ČR. Projekt je od firmy STRADA v.o.s.

Zdroj: http://www.izdoprava.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí