zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vlastní cestou do Orlických hor

24.10.2008
Příroda
Vlastní cestou do Orlických hor

Již na tento víkend připravili organizátoři z Hnutí Brontosaurus další z akcí na pomoc přírodě. V termínu od 24. -- 26. října má široký okruh zájemců z řad veřejnosti možnost prožít víkend v Orlických horách na akci nazvané Vlastní cestou mezi stromy. Hlavní náplní bude především výsadba nových stromků v Pečínské aleji. Jde o další víkendovku Akce Příroda, jednoho z programů Hnutí Brontosaurus.

Nadcházející podzimní víkend bude věnován především sázení stromků, jejich obalování ovčí vlnou před nadcházející zimou a také budování nového oplocení. Jde tedy o možnost, jak obohatit poněkud řidší lesní porost Orlických hor o další stromky. Účastníci však nestráví tři dny v přírodě pouze prací. Jak je u Akce Příroda zvykem, je připraven také zážitkový program. Organizátoři přizvali lesoochranáře Vasila Hutnika, který jim bude průvodcem při procházce přirozeným lesem Orlických hor. Vzdělávací část pak Hutnik doplní přednáškou na téma Ochrana lesů v České republice. Dalším hostem akce Vlastní cestou mezi stromy je Vlastimil Dobečka. Ten případné zájemce uvede do základů bojového umění Tai chi chuan. Večery budou pak věnovány čínské kaligrafii.
Vlastní cesta mezi stromy je součástí projektu Zasaď si svůj strom, který vytvořil program Akce Příroda. Víkendové akce, které se konají v rámci tohoto projektu se specializují na sázení většinou původních odrůd stromů. Více info! rmací naleznete na webových stránkách www.akcepriroda.cz

 
Kontaktní osoba: Monika Kašparová
Telefon: 776 106 465
E-mail: monacasper@seznam.cz
 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí