zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začínají být přijímány návrhy na Schweighoferovu cenu s odměnou ve výši 300.000 eur za inovace v oblasti lesnického a dřevařského sektoru v Evropě

31.10.2008
Les
Začínají být přijímány návrhy na Schweighoferovu cenu s odměnou ve výši 300.000 eur za inovace v oblasti lesnického a dřevařského sektoru v Evropě

Počínaje 1. listopadem 2008 bude rakouská rodina Schweighoferů opět posuzovat vynikající úspěchy v lesnickém a dřevařském sektoru v Evropě. Součástí tohoto prestižního ocenění je finanční odměna v celkové výši 300.000 eur.

Schweighoferovu cenu (Schweighofer Prize) založila v roce 2002 rakouská rodina Schweighoferů, které patří jedna z předních dřevozpracujících společností v Evropě.

Tato cena je v celé Evropě jedinečná. Její součástí je finanční odměna ve výši 300.000 eur a může ji získat každý, kdo přispěje ke konkurenceschopnosti a trvalé udržitelnosti lesního a dřevařského hospodářství v Evropě, bez ohledu na to, jakou má pracovní pozici, vzdělání nebo věk. Témata zahrnují celý systém lesního hospodářství, od těžby po zpracování, včetně spolupráce, školení a služeb. Pouze výroba celulózy a papíru je vyjmuta.

Porota, která Schweighoferovu cenu uděluje, klade zvláštní důraz na evropský rozměr oceněné práce a zaměřuje se na aplikované projekty v oblasti výzkumu a vývoje. Kromě toho mají přednost projekty, při kterých byla využívána úzká spolupráce mezi vědou a průmyslem.

Návrhy a nominace lze předkládat od 1. listopadu 2008 do 2. února 2009.

Finanční odměna je rozdělována mezi držitele hlavní ceny a několik držitelů cen za inovace. Hlavní cena je určena pro jednotlivce nebo organizace, které hrají důležitou roli v evropském lesnickém a dřevařském sektoru, jejichž vynikající úspěchy představují mezník, jsou příkladem průkopnického ducha a smyslu pro řešení problémů i do budoucna. Ceny za inovace slouží jako stimul pro moderní koncepce v počátečních fázích vývoje nebo realizace.

Nadcházející Schweighoferova cena bude udělena 18. června 2009 ve Vídni, v Rakousku. Společnost Forest Technology Platform bude současně organizovat seminář o inovacích, který tuto akci skvěle doplní.

Kontakt:

Dr. Margareta Patzeltová

SPB Beteiligungsverwaltung GmbH

Tel.: 0043-1-585-68-62-28

E-mail: info@schweighofer-prize.org

Internetové stránky: http://www.schweighofer-prize.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí