zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Operační program Životní prostředí dává možnosti neziskovým organizacím

04.11.2008
Obecné
Operační program Životní prostředí dává možnosti neziskovým organizacím
Státní fond životního prostředí pořádá cyklus seminářů o možnostech čerpání dotací z Operačního programu Životní prostředí pro nevládní neziskové organizace. Ty budou moci využít část z celkových téměř 5 miliard euro, které jsou v programu alokovány v letech 2007 - 2013. Druhý z cyklu seminářů proběhne zítra v Praze.

Občanská sdružení, obecně prospěšné organizace či církevní organizace tak mohou využít dotace z operačního programu například na zateplení budovy, přeměnu topných systémů na biomasu či instalaci solárních článků pro výrobu elektrické energie. Podporovány jsou také projekty, které přispívají k zastavení úbytku biodiverzity nebo k ochraně ohrožených druhů rostlin a živočichů. Cílem operačního programu je i výstavba center ekologického vzdělávání a informačních center ve všech krajích ČR.

Operační program Životní prostředí je objemem financí druhým největším českým operačním programem - alokuje 18,4 % všech prostředků určených z fondů EU pro ČR v letech 2007 - 2013.

Kromě pražského semináře proběhl obdobný již v Českých Budějovicích a další se chystá v prosinci do Brna. Semináře se setkávají s velkým zájmem, každý z nich navštíví okolo 60 zástupců neziskových organizací.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí