zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

06.11.2008
Obecné
Krátce - různé

Greenpeace je proti Foldynovi
Aktivisté Greenpeace vyjádřili na včerejší teplické tiskové konferenci předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a předsedy krajské organizace Petra Bendy svůj postoj ke krajskému lídrovi vítězů voleb Jaroslavu Foldynovi. Paroubek i Benda potvrdili, že ČSSD nechce v Ústeckém kraji uzavřít dvoučlennou koalici s ODS. Bude se snažit dojednat vládu kraje za účasti více politických subjektů.

Žádosti o podporu v rámci prioritních os 1 a 6 v 6. výzvě
Žádosti o podporu v rámci prioritních os 1 a 6 v 6. výzvě jsou přijímány do 13. listopadu 2008 16 hodin.
Do tohoto termínu musí být žádost nejen elektronicky odeslána, ale i fyzicky podána na podacím místě. Nestačí ji pouze předat k dopravě.

Předsednictvo Evropského parlamentu se rozhodlo předložit strategický plán na snížení emisí skleníkových plynů ne o 20%, ale až o 30%. Předsednictvo tento návrh podložilo studií prokazující možnost snížení až 30% a zároveň upozorňuje, že využívání obnovitelných zdrojů energií v sídlech Evropského parlamentu již snížilo jejich emise skleníkových plynů o 17%. Evropský parlament se minulý rok rozhodl snížit své emise CO2 o 30% do roku 2020.

V souvislosti se znepokojivou situací v oblasti zaměstnanosti se sešli členové iniciativy CARS 21. Na konferenci bylo odsouhlaseno, jakým způsobem podporovat konkurenceschopnost automobilového průmyslu. Všichni účastníci si kladou za cíl, aby evropský automobilový průmysl dosáhl pozice světového leadera v oblasti výroby ekologických, bezpečných a cenově výhodných aut. Díky tomu se zlepší pracovní jistota zaměstnanců a životní prostřední. Konference také zdůraznila, že výrobci aut z EU potřebují být konkurenceschopní na celosvětovém trhu. Všichni investoři budou muset společně překonat technické, regulační a ekonomické překážky, aby byli schopni vyrábět kvalitní „zelná“ auta.

Eurokomisaři pro výzkum a energetiku, Janez Potočnik a Adris Pielbags včera uvítali iniciativu vedoucích výzkumných institucí sedmadvacítky k založení Evropské Aliance pro energetický výzkum (EERA). Jejím cílem je optimalizovat evropské energetické kapacity prostřednictvím efektivnější spolupráce národních výzkumníků a společně se podílet na realizaci národních a evropských programů. Nová výzkumná aliance bude hrát klíčovou úlohu především ve Strategickém energetickém plánu EU (SET Plan) a bude přispívat ke zvýšení rozvoje nových nízkoemisních technologií EU.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí