zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pro pobavení - Hlučná svatba málem spustila ruský raketový útok

06.12.2008
Hluk
Pro pobavení - Hlučná svatba málem spustila ruský raketový útok

4. 12. 2008 20:55 - SUCHUMI - Svatební veselí málem spustilo novou vlnu invaze na pobřeží Abcházie. Ta sice patří Gruzii, ale její politické vedení se snaží dosáhnout nezávislost s orientací na Rusko. Na jedné hostině svatebčané - jak je místním zvykem - stříleli do vzduchu a posádka ruské bitevní lodi Azov dospěla k závěru, že na ni nejspíš útočí gruzínská armáda. Rádiem proto žádala o svolení "útok" opětovat.

Jak uvádí ruská agentura RIA Novosti, ve chvíli, kdy loď zamířila do hlubších vod, aby se dostala do optimálního palebného postavení, se naštěstí úřadům v Port Athos podařilo plavidlu poslat zprávu, že se nejedná o válečnou operaci, ale jen o bujaré oslavy.

Loď Azov přitom u pobřeží patrolovala poslední den a už se chystala zamířit zpět do mateřského přístavu Sevastopolu.

"Loď byla okamžitě v bitevní pohotovosti a aktivovali jsme hlavní motor. Mířili jsme do hlubšího moře a jen jsme čekali na povolení zahájit palbu," říká jeden z členů posádky.

V oblasti jsou časté ozbrojené potyčky

"Byla to svatba a takhle slavit máme ve zvyku. Teď se snažíme, aby se oslavy do budoucna trochu ztišily," tvrdí jeden z důstojníků černomořského přístavu, odkud se podařilo útok zastavit.

Abcházie je gruzínský region, který se za vydatné pomoci Moskvy snaží o nezávislost.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí