zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krnov bude mít novou naučnou stezku na Bezručův vrch

13.12.2008
Příroda
Krnov bude mít novou naučnou stezku na Bezručův vrch
Krnov (Bruntálsko) 10. prosince (ČTK) - Na Bezručův vrch v Krnově na Bruntálsku povede v příštím roce nová naučná stezka. Oblíbené výletní místo s pomníkem věnovaným Petru Bezručovi proto v těchto dnech mění svou podobu. Po 20 letech zmizely z vrcholu kopce náletové keře a dřeviny. Do prvních terénních úprav město vložilo 70.000 korun, dalších 130.000 Kč zaplatí za stezku s informačními tabulemi a odpočívadly. ČTK o tom informovala mluvčí krnovské radnice Dita Círová.
    Naučná stezka povede na vrch přezdívaný Mohyla rekreačním lesem od turisticky oblíbené lokality Ježník. Město ji vybuduje společně s Lesní správou Města Albrechtic a státním podnikem Lesy České republiky v rámci ekologické kampaně, kterou letos zahájilo jako vítěz celostátní soutěže Město stromů.
    Podle Círové dostává oblíbené místo místních lidí s výhledem na město a rozcestím turistických značek po 20 letech neudržování opět důstojný vzhled. "Na pozemcích města jsme provedli výřezy kolem vrcholu kopce, částečně odstranili nálety z jižní i severní strany a vyčistili příkopy. Zkušebně nainstalujeme jednu lavičku. Jestli ji vandalové nechají přes zimu na pokoji, na jaře přibudou další," uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí krnovské radnice.
    Naučnou stezku doplní hlavně na jaře řada odpočívadel - od jednoduchých laviček až po lesní hřiště. Nedaleko Bezručova vrchu už je nové minihřiště pro děti, na kraji lesa vedle kopce bude už tento týden stát nový altán. V blízkosti odpočívadel chtějí lesníci vybrat místa pro ptačí budky, podél stezky by mohl vzniknout i umělý mokřad pro obojživelníky.
    Město postupně dokončuje proměnu příměstských lesů, které se rozkládají na necelých 500 hektarech Krnovska. V květnu se dočkal obnovy právě Ježník, z něhož naučná stezka na Bezručův vrch povede. V minulosti radnice obnovila dřevěnou rozhlednu na vrchu Vyhlídka nebo upravila okolí Jelení studánky. Dalším krokem by měla být dosadba stromů na Cvilíně a revitalizace lokality Chomýž, bývalého areálu sovětské armády.
    Hana Halfarová
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí