zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mercedes odhalí tři ekologické studie

21.12.2008
Obecné
Mercedes odhalí tři ekologické studie
Automobilka ze Stuttgartu má pro divná auta slabost. A vždy se v jejím podání zvláštní design pojí s ekologií. Na někdejší studii „bionického“ auta, jehož linie vycházely z aerodynamických tvarů jedné mořské ryby, nyní navazují tři koncepty BlueZero.

BlueZero E-Cell pohání elektromotor čerpající energii z akumulátorů.Prvním je elektromobil pro pět osob BlueZero E-Cell, vzhledem připomínající mercedesy tříd A a B. Energie se ve voze uchovává v akumulátorech Li-Ion a dojezd stroje na dvouhodinové nabití činí sto kilometrů.

Druhá studie nese název BlueZero F-Cell a zkoumá potenciál vodíku coby paliva budoucnosti. Palivové články dodávají energii elektromotoru, který následně pohání kola.

Kabina tak futuristicky nepůsobí a připomíná mercedesy tříd A či B.Třetí BlueZero E-Plus je variací na elektromobil s tím, že podobně jako připravovaný Chevrolet Volt disponuje malým přeplňovaným spalovacím motorem, který dobíjí akumulátory. Dojezd auta díky tomu činí šest stovek kilometrů. Všechny tři koncepty Mercedesu se představí počátkem roku na autosalonu v Detroitu.

Foto: Daimler

Zdroj: Týden

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí