zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústecký magistrát představil hlídku odpadkové policie

16.12.2008
Odpady
Ústecký magistrát představil hlídku odpadkové policie

ÚSTÍ NAD LABEM - První hlídka odpadkové policie se dnes představila v centru Ústí nad Labem. Začne fungovat v pondělí a bude řešit náhlé problémy s úklidem odpadků.

Hlídka bude město objíždět v upraveném malém nákladním autě a je schopna rychle zasáhnout u vysypaných kontejnerů, rozkopaných košů a dalšího nepořádku v ulicích. „Bude úzce spolupracovat s městskou policií a cílem je nejen uklidit nepořádek, ale také zjistit jeho původce. Ve správním řízení jim hrozí pokuta až deset tisíc korun. Městskou policii jsme proto vybavili dalšími dvěma mobilními kamerami. Zintenzivníme dohled zejména v rizikových lokalitách, kde bude zároveň vyvěšeno upozornění, že prostor je snímán kamerou,“ uvedl primátor Jan Kubata (ODS).

Novou službu zajišťuje pro město firma AVE CZ, která v Ústí nad Labem provozuje technické služby. Hlídka bude vyjíždět na podnět městské policie, magistrátu nebo občanů. Místo nejen uklidí, ale vše také zdokumentuje a zprávu uloží na webové stránky. Až do konce března bude odpadková policie působit ve zkušebním provozu a na náklady firmy, cena bude stanovena až po vyhodnocení služby.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí