zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dalších 12 vodohospodářských projektů má šanci na dotaci

18.12.2008
Voda
Energie
Dalších 12 vodohospodářských projektů má šanci na dotaci
Řídící výbor Operačního programu Životní prostředí doporučil ke schválení 12 vodohospodářských projektů. Řídící orgán schválil čtyři projekty na zateplení nemocnic z první výzvy.


Ve čtvrtek 11. prosince se sešel Řídící výbor Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), který projednal a doporučil ke schválení dva velké projekty - Zlepšení kvality vod horního povodí řeky Moravy - II. fáze a Projekt ochrany vod povodí řeky Dyje - II. Etapa. Jejich celkové náklady činí 3,6 miliardy korun, podpora z Fondu soudržnosti by měla být 2,2 miliardy korun a podpora Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR) 129 milionů korun. V případě jejich schválení ze strany Řídícího orgánu OPŽP budou předloženy na Evropskou komisi.


Řídící výbor OPŽP zároveň projednal a ke schválení doporučil 10 žádostí na individuální projekty ze třetí výzvy, které byly na předchozím jednání odloženy. Celkové náklady doporučených individuálních projektů činí 1,4 miliardy korun. Podpora z Fondu soudržnosti těmto projektům by měla činit 880 milionů korun a podpora SFŽP ČR 81 milionů korun.

Ministerstvo životního prostředí jako Řídící orgán OPŽP schválilo další čtyři projekty na úspory energie, které byly zařazeny v zásobníku projektů z první výzvy z důvodu nevyjasněné veřejné podpory.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí