zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová publikace: Průkaz energetické náročnosti budovy

14.01.2009
Energie
Legislativa
Nová publikace: Průkaz energetické náročnosti budovy
Od 1. ledna 2009 platí pro stavebníky a vlastníky nová povinnost zajistit splnění požadavků na energetickou náročnost budov.

Tato zákonná povinnost se týká prakticky všech novostaveb, včetně například rodinných domů, a také energeticky významných rekonstrukcí větších budov (nad 1000 m2). Její splnění bude nutno stavebnímu úřadu doložit tzv. průkazem energetické náročnosti budovy. EkoWATT k této problematice vydal pro laickou veřejnost informační list, který odpovídá na praktické otázky související s novým hodnocením energetické náročnosti budov.

Informační list vychází v tištěné i elektronické podobě. Volně ke stažení je k dispozici na adrese: www.ekowatt.cz

Vydání informačního listu bylo finančně podpořeno ze Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie – část A – PROGRAM EFEKT.

EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie je nezávislá poradenská organizace, která od roku 1990 pomáhá občanům, obcím, podnikům a dalším organizacím se zaváděním energetických úspor a s využíváním obnovitelných zdrojů energie. Od roku 1996 poskytuje bezplatné energetické poradenství v rámci sítě Energetických konzultačních a informačních středisek (EKIS) České energetické agentury. Provozuje dvě poradenská střediska – v Praze a v Českých Budějovicích.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
10. 2020
1.10.2020 - Seminář, školení
hotel Hesperia
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí