zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konec sekání vypínačů do zdi ?

09.01.2009
Obecné
Energie
Konec sekání vypínačů do zdi ?

Co je systém NiSSOT 

Přibližně 99% vstupů do místnosti se realizuje uchopením kliky u dveří. Spínač NiSSOT umístěný pod klikou (patent #291339), maximálně zjednodušuje informaci, kde si rozsvítit světlo. Odpadá hledání, tápání ve tmě. Při vstupu do místnosti se stačí lehce dotknout spínače, umístěného pod klikou a světlo v místnosti kam vcházíte se rozsvítí. Na opačné straně dveří  stejným způsobem můžete zhasnout v místnosti odkud jste přišli.
    

Systém NiSSOT je bezdrátové ovládání osvětlení a tvoří ho: libovolná kombinace vypínačů (vysílačů), bezdrátová přenosová cesta a inteligentní výkonový prvek - přijímač, který je umístěn přímo u svítidla. NiSSOT umožňuje kontrolu osvětlení také pomocí přenosných ovladačů - klíčenka, dvojklíčenka a dálkový ovladač, které lze nosit s sebou, libovolně položit, ale i umístit pomocí originální úchytky na stěnu, tam kde nejsou dveře.  

Uživatel tohoto originálního zařízení může na základě vlastní volby, prostřednictvím inteligentního mikroprocesoru a bezdrátové technologie, ovládat jedno svítidlo z libovolného počtu míst, například osvětlit halu ze čtyř pokojů, nebo naopak lze z jednoho místa rozsvítit více svítidel či místností, které si dopředu může navolit a měnit podle svého vlastního uvážení.

Takovouto variabilitu a možnosti dosud používané vypínače neumožňují. Další výhodou tohoto praktického zařízení je to, že není nutné ukládat vodiče do zdí a odpadá složité a nákladné drátování. 

Další výhody:

Unikátní patentované ovládání při vchodu do místnosti: Systém Nissot nabízí mimo běžně používaných stěnových vypínačů i vypínače umístěné pod klikou. Vždy tedy víte, kde máte spínač hledat, a navíc vždy vstupujete do osvětlené místnosti. Vypínače jsou i přenosné a máte je tak stále po ruce.
S NiSSOTem také můžete ovládat jedno světlo z několika míst odkudkoli v domě a naopak – jedním vypínačem můžete ovládat více svítidel v různých místnostech.

Automatická kontrola výpadku proudu: Jistě znáte, jak nepříjemný je výpadek elektrické energie právě v okamžiku, kdy hodláte opustit osvětlené prostory. Nikdy nevíte, který vypínač je rozsvícen. NiSSOT řeší situaci za vás. Po obnovení dodávky proudu nejprve rozsvítí na 50% světla, která byla rozsvícena, a informuje vás tak o obnově elektrické energie. Pokud neobdrží do 2 minut žádnou odezvu, automaticky vypne.

Flexibilita při jakémkoliv budoucím přestavování bytu či domu: Pokud se kdykoliv v budoucnu rozhodnete změnit rozestavení nábytku, místností či vypínačů, stačí vypínače Nissot vzít a přemístit (třeba tak, jak přemístíte obraz visící na zdi). Nebude třeba sekání do zdi a následné malování!

Bezpečnost: Pro vysílač neexistuje žádná tzv. "nulová zóna", pro jeho bezpečné 12 V napětí jej klidně můžete používat např. i ve vaně, nehrozí žádné nebezpečí úrazem el. proudu a kromě jiného jím 100 % ochráníte i své děti.

Jednoduchá montáž: Velice jednoduchou montáž systému lze přirovnat k zapojení závěsného osvětlovacího tělesa. Systém se pouze vloží mezi přívodní kabely a osvětlovací těleso.

Další standardní funkce vypínačů:

  • Schodišťový systém lze nastavit tak, aby světlo automaticky vypínalo po 3, 6 nebo 9 minutách. Po uplynutí nastavené doby se svítidlo navíc nezhasne úplně, ale zůstává ještě minutu svítit s polovičním jasem.
  • Stmívač – NiSSOT je vybaven funkcí stmívání žárovky, proto lze jednoduše dálkově upravit intenzitu světla. Vedle příjemného osvětlení, které neoslňuje, se šetří i elektrická energie.
  • Časovač – umožňuje jednorázově zvolit dobu osvětlení na 15, 30 nebo 60 minut. Můžete tedy například nastavit osvětlení v dětském pokoji, které se zhasne, až děti usnou.

 

ZDROJ:  www.nissot.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí