zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

06.01.2009
Obecné
Krátce - různé

Kontroverzní islandská zpěvačka, skladatelka a herečka Björk je vedle své tvorby i proslulou ochránkyní životního prostředí. Nyní uzavřela partnerství s islandskou korporací Audur Cupital, která investuje do firem majících vliv právě na životní prostředí. Nově vzniklý fond, jemuž Björk propůjčila své jméno, se zpočátku zaměří na ochranu přírodního bohatství Islandu.

Státní fond životního prostředí (SFŽP) vypsal výběrové řízení na nákup a plánování médií s cílem představit aktivity pro GIS (Green Investment Schneme). Nabídky je možné zasílat do 9. února.

Evropská komise zatím pozdržela vydání své direktivy na povinné uvádění emisí CO2 a spotřeby v reklamách na automobily. Systém měl o vlivu propagovaných aut na životní prostředí informovat pomocí srozumitelného systému s ikonami semaforů. Komise nyní spolupracuje s Evropskou asociací výrobců automobilů na obdobném systému označování reklamy, které však nebude pro výrobce povinné.

Okouzlovat novou americkou administrativu se bude premiér Topolánek snažit v rámci první oficiální unijní návštěvy v Bílém domě. Evropané chtějí donutit Spojené státy, aby začaly brát unii vážně jako seriózního partnera a stejně vážně začaly něco dělat se svými emisemi skleníkových plynů.

Svobodné ženy ve věku 20 až 29 let jsou nejčastějšími třídiči odpadů v Olomouckém kraji. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který pro Olomoucký kraj zpracovala společnost Markent, uvedl náměstek olomouckého hejtmana Pavel Horák (KDU-ČSL). Přesně 70 procent občanů kraje třídí komunální odpad stejně jako před rokem, dalších 28 procent odpovědělo, že se úroveň separace v jejich domácnosti zlepšila.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí