zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slevy zvýšily množství odpadu!

13.01.2009
Odpady
Slevy zvýšily množství odpadu!

Vánoce, ale i novoroční slevy způsobily, že právě v tomto období přibývá vyhozených chladniček, myček, televizorů a dalších spotřebičů. Co s nimi?

Elektrospotřebiče k popelnicím nepatří! K jejich sběru a likvidaci jsou určená sběrná místa. Jak jsou tedy připravená na povánoční nadílku?

„Očekáváme, že se v lednu a únoru v meziročním srovnání zvýší množství zpětně odebrané elektroniky až o tři čtvrtiny. Vysoký nárůst jsme zaznamenali již před koncem roku, kdy se zvětšilo množství odevzdaného elektroodpadu k recyklaci o šedesát procent,“ sdělil Petr Kubernát, marketingový ředitel kolektivního systému REMA Systém.

Povánoční slevy lákají

O tom, že se Češi koncem roku rozhodli políčit na elektroniku, vypovídají i nezávislé průzkumy. Podle loňského předvánočního průzkumu společnosti TNS AISA rekordních šedesát procent lidí plánovalo využít povánočních a novoročních slev k nákupu hodnotných věcí, zejména elektroniky a bílé techniky.

V roce 2007 to přitom byla jen polovina lidí. Ještě před Vánoci nakupovali lidé ve velkém elektroniku pod stromeček a podle obchodníků jedním z největších hitů posledních vánoc byly malé notebooky.

Zpátky s nimi do obchodu!

Na začátku roku tak míří desítky tisíc vysloužilých elektrospotřebičů do odpadu. „Kromě tradičních sběrných dvorů a speciálních veřejných kontejnerů totiž mají povinnost odebrat vysloužilé elektrospotřebiče i prodejci elektro a mobilních telefonů. Téměř tři sta sběrných míst pak v průběhu loňského roku vzniklo v tuzemských podnicích v rámci projektu Zelená firma. Vzít starý mobil či notebook a odevzdat jej k recyklaci přímo ve firmě může být pro lidi to nejjednodušší řešení,“ soudí Petr Kubernát. Kolem sedmi stovek míst vzniklo v městech a vesnicích v rámci programu Zelená obec.

Zdroj: http://utulne.centrum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí