zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Charita chce pomoci také ekologii

14.01.2009
Obecné
Charita chce pomoci také ekologii

České Budějovice - Lepší služby poskytuje od prosince svým klientům českobudějovická městská charita v rámci komplexní domácí péče. Vsadila přitom na minivozy. Na úvěr si pořídila čtyři s obsahem motoru do 1000 ccm.

„Velikost a ovladatelnost automobilů zaručuje snadné parkování i manévrování v městském provozu a tím lepší zajištění poskytování služeb klientům,“ popsala výhody nových vozítek za městskou charitu Eva Bazalová.
 
Dlouhodobou vizí a strategickým cílem organizace je nejen péče o osoby zdravotně či jinak postižené na území Českých Budějovic a širokého okolí, ale také ochrana životního prostředí. Do budoucna chce proto postupně přejít na vozy na hybridní pohon, šetrnější k životnímu prostředí.
 
„Navázali jsme kvůli tomu spolupráci se společností Toyota Dolák, vozidla na hybridní pohon jsou naším dlouhodobým cílem,“ řekl Alois Ambrož, ředitel Městské charity České Budějovice. „Rádi bychom přispěli k lepšímu životu v Českých Budějovicích i po stránce ekologie a bezpečnosti a ve vozech na hybridní pohon vidíme budoucnost městského provozu,“ zmínil ředitel charity.
 
První známkou spolupráce městské charity s novým partnerem jsou i čtyři červené minivozy, které se už nyní prohánějí po krajském městě. „Toyota nám vozy dala se slevou šestnáct procent. Celosvětově podporuje Červený kříž a nám, coby jeho partnerovi takto vyšla vstříc,“ vysvětlila Eva Bazalová.

„Máme takovou vizi, že možná se časem najde sponzor, který nás podpoří v tom, abychom mohli zakoupit i hybridní vozidla,“ dodala Bazalová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí