zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školy mohou žádat o podporu projektů bezpečných cest

14.01.2009
Obecné
Školy mohou žádat o podporu projektů bezpečných cest
Nadace Partnerství dnešním dnem vyhlašuje třetí ročník grantového programu Na zelenou, který je zaměřený na podporu bezpečných cest do škol.

Na ochranu dětí před dopravními nehodami bude letos v programu rozděleno 800 tisíc korun. Žádosti o podporu dopravních projektů mohou školy zasílat do 28. února. Generálním partnerem programu je již třetím rokem finanční skupina AXA, záštitu nově poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Grantový a asistenční program Na zelenou je zaměřen na podporu bezpečných cest a na zlepšení životního prostředí v okolí školských zařízení. „Prostřednictvím programu Na zelenou pomáháme školám zvyšovat dopravní bezpečnost dětí na cestě do školy a zlepšovat povědomí žáků a rodičů o pravidlech dopravního chování. Naším cílem je však také podpora udržitelné dopravy a propagace zdravého životního stylu,“ popsal Radek Patrný z Dopravního programu Nadace Partnerství.

Základem školních projektů je práce s dětmi. Ty zakreslují do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy, vyznačují místa, kde se necítí bezpečně a popisují proč. Poté s pomocí pedagogů vytvářejí souhrnnou školní mapu se všemi rizikovými místy. Na jejím základě je zpracována odborná studie s návrhy opatření na zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy. Cílem školních projektů je, aby zastupitelstva měst a obcí uvolnila na konkrétní řešení prostředky ze svých rozpočtů.

O podporu svého projektu, připraveného podle metodiky Nadace Partnerství, může požádat jakákoli škola v České republice. Školám jsou k dispozici vyškolení konzultanti, kteří je celým projektem provedou. „Výše školní podpory může být až 90 tisíc korun. Část finančních prostředků je určena na zpracování dopravní studie, která bude sloužit obci jako podklad pro rozhodování o realizaci náročnějších stavebních úprav. V rámci projektu však škola může sama uskutečnit řadu drobných opatření, jako jsou přístřešky či stojany na kola, školní plány mobility a podobně“, upřesnil Radek Patrný a dodal, že více informací žadatelé naleznou na adrese  www.nadacepartnerstvi.cz.

„Za předchozí dva roky spolupráce s Nadací Partnerství na projektu Na zelenou jsme si ověřili, že tento projekt splňuje naše očekávání a je jasným signálem pro naše klienty, že AXA je společensky zodpovědnou společností tam, kde působí. Těší nás rovněž velký zájem škol o účast na projektu a věříme, že tomu tak bude i nadále,“ říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

kontakt:           Radek Patrný, Dopravní program Nadace Partnerství,

                        tel.: 274 816 727, mob.: 774 676 139, e-mail: radek.patrny@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
25
8. 2017
25-27.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Živá škola přírodního stavitelství v Bílých Karpatech
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí