zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 10 vydala mapu životního prostředí

17.01.2009
GIS - mapy
Praha 10 vydala mapu životního prostředí

Praha 10 vydala mapu životního prostředí své městské části. Lidé si na ní mohou vyhledat, kde jsou umístěny kontejnery na tříděný odpad, sběrné dvory, ale také dětská hřiště nebo koše se sáčky pro pejskaře. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekl radní pro životní prostředí Roman Rogner (SZ). Mapa vyšla v nákladu 15.000 kusů a stála přibližně 500.000 korun. Lidé si ji mohou zdarma vzít v informačních centrech městského úřadu nebo v malešické poliklinice.
"K vydání mapy jsme se zavázali před dvěma lety," řekl Rogner. Dodal, že informace z mapy by měly sloužit lidem k lepší orientaci při správném nakládání s odpady, ale také je má upozornit na některé přírodní a kulturní zajímavosti. Mapa obsahuje i kontakty na městskou část nebo na sběrné dvory, na zadní straně mapy je uveden i návod, jak odpad správně třídit.
Na mapě jsou zakresleny i plochy pro venčení psů nebo dětská hřiště, a to včetně dvou nově opravených hřišť. Jedno vzniklo mezi ulicemi Přistoupimská a Plaňanská v Malešicích, kde byl nově vybudován oplocený prostor s pískovištěm, kolotoči a skluzavkou. Kompletně opraveno bylo také dětské hřiště v ulici Malinová v Záběhlicích.
"Praha 10 má v současné době ve správě na 75 hřišť včetně sportovních ploch. Tento rok opravíme další dvě hřiště a dvě sportoviště," dodal Rogner.
Karel Čapek

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí