zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlavním tématem nového čísla časopisu Priorita je snižování znečištění ovzduší

27.01.2009
Ovzduší
Hlavním tématem nového čísla časopisu Priorita je snižování znečištění ovzduší
Páté číslo časopisu Priorita přináší aktuální informace nejen z oblasti Operačního programu životní prostředí. Hlavní pozornost je věnována zlepšování kvality ovzduší.

Přestože má Česko problémy se znečištěním ovzduší, zájem o využití dotací z Operačního programu Životní prostředí v dané oblasti zatím pokulhával. Situaci má změnit právě vyhlašovaná VIII. výzva OPŽP, v níž byla rozšířena škála podporovaných oblastí. Osmá výzva OPŽP se bude týkat prioritní osy 2, 5 a 7.

V článku Ekologicky šetrný život vyžaduje spíše invenci než hi-tech metody se můžete v pátem čísle Priority seznámit s britským projektem BedZED založeném na inspirativním propojení ekologických, ekonomických a sociálních přístupů při budování obytných, pracovních a společenských prostor na úrovni komunity.

V novém čísle dále najdete přehledné shrnutí výsledků OPŽP po prvním roce fungování. Základní ukazatele dokumentují velký pokrok, kterého se za dvanáct měsíců podařilo v OPŽP dosáhnout.

Chráněná krajinná území nejsou vymožeností druhé poloviny 20. století, jak se domnívá řada laiků. Příklad českého Boubínského pralesa svědčí o tom, že osvícení majitelé půdy i dobří hospodáři začali s cílevědomou ochranou flóry a fauny výjimečných lokalit již podstatně dřív. Podrobnosti se dočtete v článku Boubínskému pralesu je 150 let.

Elektronická verze 5. čísla Priority

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí