zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP pracuje v certifikovaném systému EMAS

03.02.2009
EMS
MŽP pracuje v certifikovaném systému EMAS

Srdečně zveme zástupce médií na tiskovou konferenci u příležitosti registrace MŽP v systému EMAS, která se uskuteční v pátek 6. února v 10:00 v budově Ministerstva životního prostředí (Vršovická 65, Praha 10) v tiskové místnosti č. 900 v přízemí budovy.

Tiskové konference se zúčastní a na Vaše dotazy bude odpovídat náměstkyně ministra pro ekonomiku a politiku životního prostředí Rut Bízková a její spolupracovníci, kteří se na zavedení systému EMAS na úřadě nejvíce podíleli – ředitel odboru politiky životního prostředí Pavel Šremer a vedoucí oddělení dobrovolných nástrojů Pavel Růžička.

Systém EMAS, neboli systém environmentálního řízení a auditu (Eco-Management and Audit Scheme), je jedním z dobrovolných nástrojů, kterými mohou organizace, podniky i nepodnikatelské subjekty prokázat svůj aktivní přístup k ochraně životního prostředí. Jedná se o preventivní aktivitu, která má za cíl  uvést do souladu způsob řízení organizace a řešení konkrétních negativních vlivů na životní prostředí. Přínosem zavedení systému EMAS je nejen pozitivní dopad na životní prostředí, ale také např. zkvalitnění systému řízení, zvyšování ekonomických efektů nebo průběžné zvyšování kvalifikace zaměstnanců.

V nových členských státech EU je v oblasti veřejné správy systém EMAS zaveden pouze v České republice, kde registraci získaly dvě resortní organizace - Ministerstvo životního prostředí a CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

V současné době je v Programu EMAS v celé Evropské unii zaregistrováno přes 6 700 organizačních jednotek (v rámci zhruba 4 200 organizací). Více než 200 z nich tvoří orgány a instituce státní a veřejné správy, nejčastěji to jsou městské a obecní úřady.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí