zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Žádejte peníze na ekoprojekty

06.02.2009
Obecné
Žádejte peníze na ekoprojekty
Podnikatelé a firmy mohou žádat o dotace na ekologické projekty v dotačních programech agentury CzechInvest a ministerstva životního prostředí.

Malým a středním podnikům, které chtějí snížit výdaje za energie či obměnit staré technologie za nové či úspornější, je určen Operační program Eko - energie. O dotaci v tomto programu mohou podnikatelé žádat do 28. února prostřednictvím elektronické aplikace eAccount, www.czechinvest.org, na stránkách agentury CzechInvest. Jejich projekty však musí být z oblasti výroby elektrické energie pomocí alternativních zdrojů. Možnosti čerpání velkých podniků jsou omezené a fyzické osoby žádat vůbec nemohou. Plánovaný objem peněz určených na podporu projektů jsou dvě miliardy korun a dotace na jeden projekt činí pět set tisíc až sto milionů korun.

Jiné dotační možnosti nabízí Státní fond životního prostředí, www.sfzp.cz. V závislosti na charakteru projektu je v nejbližší době možné do 6. března nebo 3. dubna žádat o dotace z Operačního programu Životní prostředí. Ten je zaměřený například na projekty zlepšování kvality ovzduší či snižování emisí. Z fondů EU je pro něj vyčleněno 4,92 miliardy eur. Výše dotace pro jednoho žadatele je individuální. Formulář žádosti lze najít na stránkách Operačního programu životního prostředí, www.opzp.cz. Žádost se podává na krajských pracovištích Státního fondu životního prostředí podle místa realizace projektu.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí