zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Špindlerově Mlýně vyroste obří skipark

07.02.2009
Příroda
Ve Špindlerově Mlýně vyroste obří skipark

Špindlerův Mlýn dostal od ochranářů rozhodující souhlas k největší investici, jaká se v Krkonoších v posledních letech uskutečnila.

Za půl miliardy chce propojit areály ve Svatém Petru a na Medvědíně a vytvořit jedno středisko s 25 kilometry sjezdovek.

"Špindlerův Mlýn by se měl proměnit v jeden velký, propojený areál. Dole vznikne parkovací dům pro 500 aut," uvedl šéf Skiareálu Špindlerův Mlýn Jiří Beran.

Jeho firma už má rozjednaný úvěr, který by měl náklady na mamutí akci pokrýt. Podle Berana půjde o největší změnu od doby, kdy se ve Špindlu začalo ve velkém lyžovat. Ekonomická krize podle něho zatím do vyjednávání o penězích nijak nezasáhla.

Špindlerovský areál je jedním z osmdesáti projektů, za něž se postavily krkonošské obce a předložily je ochranářům. Komise Krkonošského národního parku pod vedením lesníka Otakara Schwarze doporučila jednatřicet projektů. Uspěl nejen Špindlerův Mlýn, ale i propojení Pece pod Sněžkou a Velké Úpy a harrachovských svahů s rokytnickými.

Obce musí ještě změnit územní plán a posoudit dopady na životní prostředí. Klíčová je podpora ochranářů, pro něž bude Schwarzova studie "důležitým podkladem pro rozhodování", uvedla mluvčí KRNAP Alena Drahná.

AUTOR: Petra Pospěchová
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí