zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak zabránit narážení ptáků do prosklených ploch?

14.02.2009
Obecné
Příroda
Jak zabránit narážení ptáků do prosklených ploch?
Jak zabránit narážení ptáků do prosklených ploch? Kde koupím siluety dravců k nalepení na sklo?Ptáci do skel naráží, protože nejsou schopni zaregistrovat, že se před nimi skleněná plocha nachází, tj. vidí skrz sklo, vidí ve skle odraz krajiny, odraz svůj apod.
Zabránit nárazům lze zneprůhledněním skla, pták musí pochopit, že tudy nemůže proletět.
Oblíbené černé siluety dravců je možné použít, ale nemají nejlepší účinky (ptáci si zvykají a pokud se siluety nepohybují, tak je ani za skutečné dravce nepovažují). Černé siluety ptáků lze dostat v naší ekologické poradně Veronica.
Lepší jsou siluety barevné, co nejpestřejší, nejnápaditější a v co největším počtu. Barevné siluety je však obtížnější sehnat, můžete si je ale vyrobit.
Na sklo můžete nainstalovat také jiné obrázky, např. květiny, ornamenty, zvířátka, osvědčily se také dětské malby provedené barvami na sklo, na protihlukových stěnách jsou vhodnější barevné, asi 2 cm široké samolepící pruhy (nalepené různými směry) ve vzdálenostech asi 10 cm od sebe. Jedním z řešení je také čiré sklo zaměnit za sklo mléčné.
Snad se z uvedené nabídky podaří vybrat řešení vhodné pro váš případ. ZDROJ: RNDr. Mojmír VlašínEkologická poradna Veronica
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí