zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři budou diskutovat nejnovější klimatické poznatky přímo v Antarktidě

16.02.2009
Obecné
Ministři budou diskutovat nejnovější klimatické poznatky přímo v Antarktidě

Přímo v Antarktidě se seznámí ministři životního prostředí, včetně českého vicepremiéra Martina Bursíka, s nejnovějšími poznatky vědeckého výzkumu o vývoji a dopadech klimatických změn. Na výzkumnou stanici Troll je pozval norský ministr životního prostředí Erik Solheim.

Ministři se do Antarktidy přesunou po skončení jednání Řídící rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) v keňském Nairobi. Na antarktické stanici absolvují s místními odborníky z Norsk-Polarinstitutu terénní pochůzku, ale především se budou věnovat diskusi o nejnovějších poznatcích o vývoji a dopadech změn klimatu na Antarktidu. Čekají je také panelové diskuse, kterých se zúčastní i šéf Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) Rádžendra Pačaurí, bývalý hlavní ekonom Světové banky a poradce britské vlády Sir Nicholas Stern z London School of Economics, švédský ministr životního prostředí Andreas Carlgren či dánská ministryně pro klima a energetiku Connie Hedegaard.

Kromě Martina Bursíka se tohoto studijního pobytu zúčastní například finská ministryně životního prostředí Paula Lehtomäki, indický vládní koordinátor pro klima Shyam Saran, britský ministr životního prostředí Hillary Benn či náměstek ruského ministra životního prostředí Stanislav Ananjev.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí