zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři budou diskutovat nejnovější klimatické poznatky přímo v Antarktidě

16.02.2009
Obecné
Ministři budou diskutovat nejnovější klimatické poznatky přímo v Antarktidě

Přímo v Antarktidě se seznámí ministři životního prostředí, včetně českého vicepremiéra Martina Bursíka, s nejnovějšími poznatky vědeckého výzkumu o vývoji a dopadech klimatických změn. Na výzkumnou stanici Troll je pozval norský ministr životního prostředí Erik Solheim.

Ministři se do Antarktidy přesunou po skončení jednání Řídící rady Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) v keňském Nairobi. Na antarktické stanici absolvují s místními odborníky z Norsk-Polarinstitutu terénní pochůzku, ale především se budou věnovat diskusi o nejnovějších poznatcích o vývoji a dopadech změn klimatu na Antarktidu. Čekají je také panelové diskuse, kterých se zúčastní i šéf Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) Rádžendra Pačaurí, bývalý hlavní ekonom Světové banky a poradce britské vlády Sir Nicholas Stern z London School of Economics, švédský ministr životního prostředí Andreas Carlgren či dánská ministryně pro klima a energetiku Connie Hedegaard.

Kromě Martina Bursíka se tohoto studijního pobytu zúčastní například finská ministryně životního prostředí Paula Lehtomäki, indický vládní koordinátor pro klima Shyam Saran, britský ministr životního prostředí Hillary Benn či náměstek ruského ministra životního prostředí Stanislav Ananjev.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí