zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Máme vlastě rádi přírodu?

21.02.2009
Příroda
Máme vlastě rádi přírodu?
Brontosaurus vyhlašuje už 15. ročník soutěže Máme rádi přírodu a právě výročí vybízí k možná provokativnímu, ale možná někdy až příliš samozřejmě branému tématu. Hlavním tématem je tady zmíněná otázka: Máme vlastně rádi přírodu?

Jedním z hlavních cílů soutěže je přivést děti a mladé lidi k hledání a možná i nalézání krásy přírody.

Každým rokem se k vyhlašovatelům dostává více a více prací, jak od nejmenších, tak i od odrostlejších dětí a mladých lidí. Je krásné, že děti baví tvořit a že je baví tvořit dílka s tématem ochrany přírody. Právě kvůli tomu se také pořadatelé každoročně snaží všem autorům jednotlivě poděkovat a oslovit je s další nabídkou aktivit.


Letošní téma je více méně spíše takovým průzkumem toho, co všechno lidi poutá na přírodu,co je na ní zajímá, čím jim příroda den co den tak učarovává a proč je třeba si jí vážit. Mladičké tvůrce by toto téma mělo navést k tomu, aby se dívali kolem sebe a všímali si všech těch krás i maličkostí, které příroda umí vykouzlit a které v dnešní době snadno mohou upadnout do zapomnění.

Soutěže „Máme rádi přírodu“ se může zúčastnit kdokoliv, kdo rád kreslí, fotí či literárně tvoří a není mu lhostejný vztah člověka a přírody.


Zájemci v zadání naleznou množství výtvarných technik a literárních stylů ze kterých si mohou vybrat a které jsou blízké jednotlivým věkovým kategoriím.

Uzávěrka soutěže je 4. května 2009. Výsledky budou vyhlášeny na akci Dort pro Brontosaura.

Více na brdo.brontosaurus.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí