zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Internetový kalkulátor úspory energie

19.02.2009
Energie
Internetový kalkulátor úspory energie
Pro ty, kdo mají zájem učinit něco pro zlepšení životního prostředí díky šetrnějšímu přístupu k hospodaření s energiemi je k dispozici řada podpůrných informačních nástrojů. Společnost Avaya vytvořila například kalkulátor energetických úspor, který pomůže firmám vyhodnotit přínosy pružné práce pro životní prostředí a určit, kolik energie mohou ušetřit při používání pružných pracovních metod. "Víme, že inteligentní pracovní metody jsou dobré jak pro firmu, tak i pro životní prostředí. Naše kalkulačka úspory energie pomůže firmám vyčíslit dopad jejich aktivit na podnikání i na planetu," řekl Martyn Lambert, viceprezident pro marketing pro Evropu, Blízký východ a Afriku společnosti Avaya.

Kalkulátor úspory energie počítá, kolik kilowattů energie, kolik litrů benzínu či nafty a kolik tun vyprodukovaného uhlíku lze ročně ušetřit v závislosti na počtu dní, v nichž firma dovolí pracovat svým zaměstnancům z domova. Výsledky zahrnují úspory energie díky menšímu svícení a vytápění kanceláří a díky tomu, že zaměstnanci nemusí cestovat do a z firmy každý den.

Program rovněž navrhuje škálu řešení unifikovaných komunikací, které pomáhají firmám dosáhnout cílů v oblasti pružné práce a obchodní produktivity.

Internetový kalkulátor úspory energie je k dispozici na www.avaya.com

Obdobné nástroj pro výpočet a optimalizaci energetických parametrů budov nabízejí rovněž další firmy - např. výrobce stavebních materiálů Heluz. Jeho pomůcka je ovšem zaměřena především na vlastní produkty.
Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí