zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řešení pro energetickou správu

19.02.2009
Energie
Řešení pro energetickou správu
Společnost Cisco představila novou technologii Cisco EnergyWise, která měří, reportuje a snižuje spotřebu energie IP přístrojů.

Sníží tak například spotřebu IP telefonů, notebooků nebo přístupových bodů. Současně oznámila akvizici firmy Richards-Zeta, která disponuje inteligentním middleware umožňujícím řídit spotřebu elektřiny celých budov a jejich systémů, jako jsou osvětlení, výtahy či klimatizace. Komplexní nasazení novinky může přinést v kancelářských budovách roční úspory energie 15 až 20 %.

Technologie byla vytvořena v souladu s vizí společnosti Cisco zaměřenou na snižování spotřeby elektrické energie a ochranu životního prostředí s využitím síťových technologií. Na trh bude uvedena ve třech fázích. V první (únor 2009) Network Control bude řídit spotřebu energie IP zařízení, jako jsou telefony, dohledové kamery a přístupové body pro bezdrátový internet. V druhé (léto 2009) dojde pod heslem IT Control k rozšíření na zařízení, jako jsou osobní počítače, notebooky a tiskárny. V závěrečné fázi (začátek roku 2010) s názvem Building Control se technologie Cisco EnergyWise rozšíří i na řízení systémů budov, jako jsou vytápění, vzduchotechnika a klimatizace, výtahy, osvětlení, kartové přístupové systémy pro zaměstnance, požární poplachové systémy a systémy ostrahy.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí