zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropská unie podporuje environmentální výchovu ve Středočeském kraji

22.02.2009
Obecné
Evropská unie podporuje environmentální výchovu ve Středočeském kraji
Díky novému projektu financovaného Evropskou unií a státním rozpočtem poroste v příštích třech letech kvalita povinné environmentální výchovy ve středočeských školách.
Projekt „Podpora zvyšování kvality environmentální výchovy ve středočeských školách“, který realizuje Český svaz ochránců přírody Vlašim, má tři základní cíle: ukázat cestu od formální k efektivní environmentální výchově, zpřístupnit odbornou pomoc a vzdělávání začínajícím školním koordinátorům environmentální výchovy a nadchnout pedagogy k environmentální výchově dosud skeptické.

Během tříletého trvání projektu vzniknou nové denní i pobytové výukové programy pro základní a střední školy. Pedagogové budou moci zdarma absolvovat celoroční specializační studium pro školní koordinátory environmentální výchovy, každoročně se mohou zúčastnit konference „Výchova a vzdělávání pro život“, letního terénního kurzu, tématických seminářů nebo nástavbového semináře pro absolventy specializačního studia. Školy si také mohou zdarma objednat seminář o environmentální výchově pro celý pedagogický sbor přímo do své školy. Zájemci z řad učitelů mohou u ČSOP Vlašim získat bezplatnou konzultaci k environmentální výchově a přihlášené školy též pravidelnou rozesílku metodických a informačních materiálů.

Projekt s názvem „Podpora zvyšování kvality environmentální výchovy ve středočeských školách“ podpořili Evropský sociální fond a MŠMT v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Partnerem projektu je Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina. Celková výše dotace je více než 6,6 mil. Kč.

„Tímto projektem chceme přispět k tomu, aby povinná environmentální výchova ve školách nebyla jen souborem nahodilých aktivit hodících se k tématu, ale aby vycházela z jasně stanovených cílů, zaměřovala se na postoje a používala k tomu adekvátních prostředků.“
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí