zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veselí nad Lužnicí se snížení ceny za svoz odpadu nezdařilo

26.02.2009
Odpady
Veselí nad Lužnicí se snížení ceny za svoz odpadu nezdařilo

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Výběrové řízení na firmu, která bude zajišťovat svoz komunálního odpadu, hledá radnice ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku. Vypsala proto výběrové řízení, do kterého se přihlásili dva zájemci, včetně původního provozovatele.


Původnímu zajišťovateli svozu odpadků firmě Rumpold, vypovědělo město nedávno smlouvu. Důvodem byla snaha přinutit firmu snížit částku za odpad, nebo vyzvat jinou, která by to dokázala.

„Jak se ale ukázalo, s nabídkou ceny je ale stále nejlepší právě společnost Rumpold a pod částku 500 korun za osobu a rok, se stejně kvůli rostoucím nákladům na provoz nedostaneme,“ přiznal starosta Jaromír Novák (ČSSD). Částka 500 korun na osobu je přitom nejvyšší částka, jakou město může podle zákona pro domácnosti stanovit.

Do výběrového řízení se přihlásila firma A.S.A. z Českých Budějovic a Rumpold. Zastupitelé budou za několik týdnů rozhodovat o vítězi řízení. Kdo vyhraje, není zatím jasné. I když původní zajišťovatel svozu Rumpold je stále s cenou pro město i víc než šest tisíc občanů výhodnější, není předem jasné, že vítězem veřejné soutěže bude právě tato firma.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí