zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstavba odpadového centra ve směru na Břidličnou pokračuje

02.03.2009
Odpady
Výstavba odpadového centra ve směru na Břidličnou pokračuje

Rýmařov - Obyvatelé Rýmařova budou brzy vozit odpad do nového centra, k dispozici bude v areálu bývalého zemědělského podniku ve směru z Rýmařova na Břidličnou.

Jeho výstavba je v plném proudu.

„Bylo dokončeno oplášťování haly pro zpracování odpadu. Nyní probíhají stavební práce na rekonstrukci stávající budovy, která bude sloužit pro provoz a zázemí obsluhy sběrného dvora. Celý objekt je nově oplocený,“ informovala Hana Pavlásková z Městského úřadu v Rýmařově.

V plánu je ještě zabudování silniční mostové váhy a výstavba silnice vedoucí do areálu. „Odpadové centrum bude sloužit pro sběr a další nakládání s odpady z komunální i živnostenské sféry včetně odpadu nebezpečného, velkoobjemového i odpadu biologického vytvořeného obcí,“ sdělila Pavlásková.

Velkoobjemový odpad a stavební suť rýmařovští nyní vozí na sběrný dvůr na Palackého ulici, což je ale dočasné. I toto místo projde brzy modernizací a bude mít charakter sběrného místa s možností příjmu nebezpečných odpadů.

Na budování Odpadového centra město Rýmařov získalo vloni dotaci vyšší než deset a půl milionu korun. Celkové náklady na realizaci projektu si vyžádají dvanáct milionů korun. Zástupci města si od něj slibují zvýšení zájmu o třídění odpadu a úbytek černých skládek.

Nové Odpadové centrum by mělo být dokončeno ve druhé polovině letošního roku

Bruntálský a krnovský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí